Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2012

E.Π.Σ. Καστοριάς - Αποτελέσματα και βαθμολογία 12ης αγωνιστικής Α' κατηγορίας

Η επικράτηση των γηπεδούχων ήταν το κύριο χαρακτηριστικό της 12ης αγωνιστικής ημέρας η οποία διεξήχθη κάτω από πολύ άσχημες καιρικές συνθήκες που μάλιστα είχε ως αποτέλεσμα την διακοπή της αναμέτρησης Φλατσάτας Οινόης-Ακαδημίας Κρόνου!!!

Στην κορυφή η κατάσταση παρέμεινε αμετάβλητη αφού ο ΑΓΣ Καστοριάς αναβάζοντας στροφές στην επανάληψη επιβλήθηκε της Δόξας Κορησού με 3-0 και παρέμεινε μόνος στην κορυφή, ενώ την ίδια ώρα η Αστραπή Μεσοποταμίας έκανε περίπατο (5-1 την Δόξα Αμπελοκήπων).

Ισόπαλο χωρίς νικητή (2-2) έληξε το ντέρμπι της ημέρας μεταξύ ΑΕ Γραμμοχωρίων και Καλλιθέας, ενώ ο Νταηλάκης πήρε τελικά το τρίποντο κόντρα στον Γράμμο Μαυροχωρίου (3-1).

Την 2η εντός έδρας νίκη του πανηγύρισε ο Ηρακλής Πολυκάρπης (3-1 τον ΠΑΟΚ Κωσταραζίου), ενώ σπουδαία νίκη βαθμολογικής σημασίας πέτυχε η ΑΕ Βιτσίου (4-3 την Πεντάβρυσο).

Τέλος, το ματς Φλατσάτας Οινόης –Ακαδημία Κρόνος διεκόπη στο 45’ εξ’ αιτίας έντονης χιονόπτωσης κι ενώ το σκορ στο λεπτό εκείνο ήταν 0-1. Σύμφωνα με τον ΚΑΠ ο αγώνας θα επαναληφθεί από το λεπτό που διακόπηκε και με το σκορ που είχε διμορφωθεί.